Online booking
Åbningstider
Mandag | 08.30 - 14.00 |
Tirsdag | 08.30 - 19.00 |
Onsdag | Lukket |
Torsdag | 08.30 - 16.00 |
Fredag | 08.30 - 15.00 |
Oribe Signature Essentials Travel Set bestående af:
Signature Shampoo 75 ml
Signature Conditioner 50 ml
Invisible Defense Universal Protection Spray 50 ml
Oribe Signature Shampoo er en plejende og fugtgivende shampoo til dagligt brug. Beskytter håret mod skader og kan anvendes dagligt.
Passer til alle hårtyper
Produkterne laves af de fineste naturlige aktive ingredienser blandet med top-niveau teknolgi.
Resultatet er en samling af parabene-fri shampoo,conditioner, hårkur, styling og finishing produkter.
Håret tilføres fylde og volume, der hverken ses eller mærkes i håret. Det er ren fornøjelse både for håret og sanserne. Tom Ford står bag duften og flakonerne er designet af Karl Lagerfeld.
Oribe Signature Conditioner har en let formula, som tilfører pleje og genopretter hårets naturlige fugtbalance. Gør håret mere blankt og medgørligt.
Anvendes i vådt hår, lad virke mindst 1 min inden det skylles ud.
Produkterne laves af de fineste naturlige aktive ingredienser blandet med top-niveau teknolgi.
Resultatet er en samling af parabene-fri shampoo,conditioner, hårkur, styling og finishing produkter.
Håret tilføres fylde og volume, der hverken ses eller mærkes i håret. Det er ren fornøjelse både for håret og sanserne.Tom Ford står bag duften og flakonerne er designet af Karl Lagerfeld.
Oribe Invisible Defense Protection Spray er beskyttende og plejende spray, som tilfører fugt og pleje uden at virke tyngende.
Perfekt som primer inden anvendelse af varmestyling, hvor den beskytter mod varme op til 220 grader.
Forebygger tab af farve, miljømæssige skader og indeholder UV beskyttelse. Eliminerer krus og forbedrer hårets glans og elasticitet.
Anvendes i fugtigt eller tørt hår inden varmestyling eller ophold i solen.
Oribe's produkter er dermatologisk testet, veganske, formuleret uden tilsatte parabener og gluten. Ikke testet på dyr